کاربر گرامی از اینکه آتی وب را به عنوان سرویس دهنده خود انتخاب کردید سپاسگذاریم، این بخش برای نیروی فنی آتی وب میباشد، برای ثبت نام از منوی پشتیبانی/آموزش استفاده فرمایید.

گوگل آدرس‌های اینترنتی را از نتایج جستجو با موبایل حذف خواهد کرد


به‌نظر می‌رسد که شرکت گوگل در حال انجام آزمایشی برای حذف آدرس‌های اینترنتی (URL) از نتایج جستجو با موبایل بوده و براساس گزارش برخی از کاربران، اهالی مانتین‌ویو پیش از اعلام رسمی در حال بررسی و تست این موضوع هستند.

گوگل آدرس‌های اینترنتی را از نتایج جستجو با موبایل حذف خواهد کرد

 

هنوز به‌طور واضح مشخص نیست که این غول جستجوی اینترنتی چگونه می‌خواهد این تصمیم را به‌صورت همگانی اجرا کند و این تغییرات در نسخه موبایل نرم‌افزار جستجوی گوگل هم دیده شده و اگر شما هم از اپلیکیشن گوگل استفاده می‌کنید، احتمالا این طراحی جدید را مشاهده کرده باشید. در همین حال، این کمپانی در حال تست نوع دیگری از نحوه نمایش نتایج جستجو در رابط کاربری است که در این روش وب‌سایت‌های واجد شرایط و پیشرفته آیکونی جدید را به نام AMP در کنار عنوان خود مشاهده خواهند کرد. در واقع این نوشته دقیقا در همان جایی که پیش از آدرس‌های اینترنتی وجود داشتند، قرار می‌گیرد.

می‌توان بیان کرد که راه‌حل دوم، نوع نمایش بهتری برای جستجوهای موبایلی است، چراکه هرچند به اندازه مورد اول نتایج تمیز و ساده نیست ولی حداقل آدرس اصلی هر وب‌سایت در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود و به‌طور کلی اطلاعات بیشتر و بهتری را نسبت به راهکار اول در اختیار کاربر می‌گذارد. اسکرین‌شات بالا هم نسخه آزمایشی این تغییرات را با استفاده از AMP نشان می‌دهد که فعلا برای همه کاربران در دسترس نیست. در نهایت باید بیان کرد که خوشبختانه این غول دنیای تکنولوژی همیشه قبل از انجام تغییرات گسترده، آن‌ها را از همه جهات تحت بررسی قرار می‌دهد و پس از دریافت بازخورد از کاربران تصمیم به اجرای آن‌ها خواهد گرفت.